Junioři deklasovali Chomutov

Poslední víkend před play-off měl rozhodnout o tom, z jakého místa postoupíme do bojů o medaile a tím si i zajistíme právo první volby. Sobotní soupeř Florbal Chomutov měl být příjemnou generálkou před nedělní bitvou s Ústím.

Kluci k utkání přistoupili velice zodpovědně a po minutě hry už Tatran vedl 1:0. Tatraňáci zvládli přidat další čtyři góly a skóre necelé čtyři minuty před koncem první třetiny bylo 5:0 pro Tatran. Avšak necelé tři minuty před koncem se zbytečně nechal vyloučit Lukáš Langer a Tatran musel do čtyř. Nejdříve to vypadalo velice slibně, když Hušek svým jedovatým nahozením skóroval na 6:0. S Chomutovem to vypadalo velice zle, ale ke konci třetiny zvládli využít svou přesilovku a zmařili tak gólmanu Oskaru Blahovi sen o čistém kontě. Do konce první třetiny se už nic zajímavého nestalo a tak na tabuli svítilo skóre 6:1 pro domácí.

Na začátku druhé třetiny to vypadalo, že se hostující ještě o něco pokusí, ale po sekání ze strany Chomutova Tlapák započal vraždění neviňátek. V druhé třetině zkompletoval hattrick Tomáš Vondruška a pomohl tím k celkovému skóre po druhé třetině 13:1.

Ve třetí třetině to už nevypadalo na nějaký "comeback" ze strany Chomutova a tak Tatranští pokračovali v demolici. Borcům z Chomutova se musí jedno nechat. I za tak nepříznivého stavu stále bojovali a nedarovali klukům z Tatranu ani jeden míček. Na konci zápasu sice přidali druhý gól, ale po odpískání konce utkání na světelné tabuli svítilo 22:2. Borci z Tatranu si s chutí zastříleli. Sedmi body (4+3) přispěl na vysoké výhře dorostenec Jan Wojnar!