Junioři C vyloupili Černošice

Juniorské „Céčko“ zavítalo v neděli 11. března do velmi pěkné haly Věry Čáslavské v Černošicích a v této domácí hale týmu Alien Nation bylo stoprocentně úspěšné. Oba zápasy vyhráli junioři 7:5, ale cesta za těmito výhrami byla naprosto odlišná. Hlavně druhé utkání proti domácímu týmu přineslo velmi dramatický průběh.

OpenCamps Tatran Střešovice – PALERMO PŘÍBRAM     7:5 (4:1,1:0,2:4)

Tatran vstoupil do utkání koncentrovaně, jeho hráči se neustále nabízeli a výsledkem z toho byla asi nejpovedenější úvodní část z pohledu Střešovic v této sezóně. Velmi agilní byl zejména Štěpánek, z jehož hole přišlo i otevření účtu zápasu už ve třetí minutě. Druhou trefu si připsal parádní přesilovkovou střelou Pulkrab. Příbram pak sice snížila, ale to nijak neovlivnilo aktivitu Tatranu, který minutu na to přidal další gól. Štěpánek výborně clonil brankáři soupeře a odměnou mu byla úspěšná dorážka Stachovy střely od poloviny hřiště. I druhou přesilovku Tatran využil a to jmenovitě Kareis, kterému přihrával opět Stach, pro něhož to byla třetí asistence za třetinu.
V prostředním dějství se hra a hlavně gólové hody poněkud uklidnily. Střešovice stále diktovaly tempo utkání, ale trochu pozapomněly na střelbu. Jedinou branku si tak připsal dorostenecký sniper Petržilka.
Vstup do poslední části si pro sebe rezervoval tahoun Tatranu Kareis, který se ve třetí minuty trefil hned dvakrát během 8 vteřin a završil tím svůj další hattrick. To ale bylo poslední slovo Tatranu, jeho hráčům ve zbytku zápasu totálně zvlhl střelecký prach a hlavně Štěpánek několikrát pohrdl šancí na svůj hattrick. Naopak Příbram se chytla své šance a během tří minut dala čtyři branky. Příděl do branky Tatranu zastavil až time out a zklidnění rozhárané hry, která byla tou dobou k vidění. Tatran pak už pohlídal výhru 7:5.

Branky a asistence: 3. a 9. Štěpánek (Stach2), 7. Pulkrab (Háněl), 11., 27. a 27. Kareis (Stach, Vrtiška, Petržilka) a 19. Petržilka (Bauer)

Vyloučení: 1:2, 24. Háněl 2min (hra rukou)

Využití: 2:0

SK Alien Nation - OpenCamps Tatran Střešovice     5:7 (3:2,2:1,0:4)

Vstup do tohoto utkání byl v podání Tatranu naopak tragický. Soupeř zvolil stejnou taktiku, se kterou byl úspěšný v předešlém zápasu proti Střešovicím. Hrál v hlubokém bloku na vlastní polovině a nahazoval míčky středem hřiště do brejků, které jeho hráči umějí dobře zakončit. Zároveň byli obránci „Alienů“ neustále trenérem nabádáni k těsné obraně hráče číslo 4(Jáchym Kareis). Hned oba první výše zmíněné brejky skončily brankou soupeře. Na to sice dokázal zareagovat novic v juniorském dresu Benda, před kterého se míček odrazil tak, že netrefit zívající prázdnou branku by byl hřích, ale za pět minut soupeř opět odskočil. Na dostřel přiblížil Tatran ještě před sirénou pěknou střelou Lánský.
Druhou třetinu začal Tatran hrou v přesilovce. Nedisciplinovanost je totiž dalším typickým znakem hry soupeře. Místo srovnání však přišla další chyba a rychlý protiútok znamenající gól v oslabení. Ještě hůře bylo o minutu později, když soupeř využil trestné střílení. To už hráči Tatranu prohrávali o tři trefy. Trenérské duo Střešovic však nic nevzdalo, stejně tak hráči na hřišti a od této chvíle zamkl Tůma svou branku. Hráči byli nabádáni k trpělivosti a zvýšení důrazu v obranné fázi. V polovině zápasu přišlo i snížení od tak pečlivě hlídaného Kareise, kterého uvolnil Stach.
Do poslední části vstoupily oba týmy hrou 4na4, která se velmi rychle změnila na přesilovku Tatranu. Byl to právě navrátilec z trestné lavice Lánský, který si rozpomněl na páteční střelecký trénink a nekompromisně prostřelil vše, co stálo, nebo klečelo před ním. Rovněž o vyrovnání se postaral obránce, chvilku před polovinou třetí třetiny zatáhl Pulkrab míček přes osu hřiště na soupeřovu polovinu a jeho projektil zastavila až síťka v pravém horním rohu branky „mimozemšťanů“. To nebylo vše, v následující minutě opět zafungovala spolupráce Kareis Stach a Tatran šel porvé do vedení. Pojistku si  vzal na starost v poslední minutě kapitán Vrtiška, který se prosmýkl středem hřiště a pečetil výhru pro Střešovice v poměru 7:5.

Branky a asistence: 4. Benda, 10. a 25. Lánský (Stach, Štěpánek), 19. a 31. Kareis (Stach2), 30. Pulkrab (Bauer) a 36. Vrtiška

Vyloučení: 4:2, 6. Pulkrab 2min (sekání) a 23. Lánský 2min (sekání)