VÍC NEŽ JEN FLORBAL

úterý 3.4.2018

Jakub Menhart rozšíří tatranský trenérský tým!

S blížícím se závěrem soutěžní sezony většiny tatranských kategorií přichází i změny na trenérských postech. Jednou z nich je příchod Jakuba Menharta, který tak posílí tým tatranských trenérů. Jaké funkce ho ve Střešovicích čekají a jak celou změnu vnímá se dozvíte níže!

Ahoj Kubo, vítej v Tatranu! Nejprve tě poprosíme, aby ses představil střešovickým fanouškům a příznivcům! 

Ahoj, moc děkuji za přivítání. Poslední tři roky jsem strávil v pražském prvoligovém klubu Start98. Nejprve na pozici šéftrenéra mládeže a postupně se k tomu přidala i role sportovního manažera a trenéra mužského A – týmu. Kromě toho jsem organizátor florbalových campů, turnajů a dalších akcí pro florbalovou mládež. Nicméně k florbalu jako takovému jsem se dostal jako hráč a strávil několik krásných let na palubovce v dresu Bohemky.

  

Proč ses rozhodl spojit své budoucí trenérské kroky právě s Tatranem?

Nějakou dobu jsem přemýšlel o tom, že bych se rád posunul o další krok dál. Zvažoval jsem pár alternativ a nejlépe mi z toho vyšla právě nabídka, kterou jsem obdržel od Tatranu. S Jirkou Jakoubkem se znám velmi dlouho a z jeho jednání jsem cítil největší zájem.

Snažil jsem se získat co nejvíce informací o klubu, abych si mohl udělat kvalitní obrázek o celkovém fungování. Myslím, že nikde v ČR není profesionálnější trenérská struktura, která se chce neustále posouvat a jde si za nastavenými cíli a oddílovou vizí. Kromě toho výborné tréninkové zázemí, hráči, kteří na sobě chtějí pracovat a mnoho dalších pozitiv, která podpořila moje rozhodnutí směrem k Tatranu.   

Jaké budeš v příští sezoně ve Střešovicích zastávat pozice? 

Do Tatranu naplno nastupuji začátkem května. Budu tak mít dostatek času na seznámení  se všemi hráči a budeme moci společně pracovat již celé léto. Budu působit na pozici šéftrenéra U19, což v praxi znamená, že mým cílem bude co nejlepší fungování kategorií dorost/dorostenky – junioři/juniorky. Já osobně budu trénovat starší ročník starších žáků, juniory a zároveň budu asistentem s Jirkou Jakoubkem u mužského áčka.

  

Jak bys charakterizoval svůj trenérský přístup a filozofii?   

Je samozřejmě vždy těžké hodnotit sám sebe, ale myslím si, že jsem trenér, který dává do florbalu maximum své energie, a to samé pak očekávám od hráčů. Mám rád ofenzivní pojetí hry s vysokým pressingem a vždy mám radši výsledek 9-6 než 2-0.

Zároveň se mi velmi líbí celostní pohled na sport, potažmo na florbal. Tedy to, že kromě kvalitního tréninku je potřeba rozvíjet všechny složky, které ovlivňují sportovní výkon. Takže se ve svém přístupu snažím věnovat i regeneraci, stravování a psychice hráče. Mým velkým cílem a přáním je, aby naši hráči dokázali fungovat jako profesionálové v (pořád ještě) amatérském sportu.    

 

Co říkáš na letošní tatranskou sezonu? Vnímáš ji jako úspěšnou? 

Pokud se podívám na klub jako na celek, tak si myslím, že úspěšná bezpochyby je. Hráči a hráčky tatranské akademie se krok po kroku rozvíjejí ve svých florbalových dovednostech a sportovních schopnostech.

Tatran ovládl Gothia cup a stal se nejúspěšnějším týmem. Elitní týmy se probojovaly a stále bojují v závěrečné fázi sezóny.

Povedlo se zase o krok zkvalitnit trenérskou a organizační strukturu a zorganizovalo se několik zajímavých projektů, které opět pomohly tomu, aby se děti neustále hýbaly a trávily aktivně svůj volný čas.

Trochu zklamáním jsou dle mého názoru muži, kteří mají kádr na TOP4. Tam ale pevně věřím tomu, že se posuneme o velký krok dál. Moc se těším na spolupráci s Milanem Fridrichem. Věřím, že to pro mě bude skvělá škola a možnost trenérsky se posunout o velký krok dále.  

Kubo, děkujeme za rozhovor a přejeme ti hodně zdaru v novém působišti! 

 
Naši partneři