Florbalistky Tatranu nadělily Boleslavi desítku

Narychlo domluvenou předehrávku 20. kola ovládl Tatran jednoznačně 10:3. O vysoké výhře nad Mladou Boleslaví rozhodla až třetí třetina, ve které padlo domácí branky hned sedm gólů.

Favorizovanému Tatranu se v utkání proti Mladé Boleslavi dlouho střelecky nedařilo. V první třetině sice dokázal odskočit do dvoubrankového vedení, v jejím závěru však inkasoval a stav utkání rozhodně neodpovídal střešovické převaze.

I část druhá se nesla v podobném duchu. Ačkoli Tatran přestřílel své soupeřky poměrem 16:4, padlo na každé straně po jednom gólu, a tak se do závěru utkání šlo za poměrně vyrovnaného stavu 3:2 z pohledu Pražanek.

O vysoké výhře hostů rozhodla až poslední dvacetiminutovka. Střešovické florbalistky do ní nastoupily rozhodnuty, že domů přivezou tři body a úkol začaly plnit od prvních vteřin. Během dvou minut navýšily vedení na 5:2 a po polovině třetiny hlásila světelná tabule stav 9:3. Devátým gólem zkompletovala hattrick Karolína Vachušková, která si do Extraligy odskočila ze svého působení v B-týmu žen. Tři minuty před koncem ještě kosmeticky upravila skóre Mayya Lytorova a uzavřela utkání na symbolických deseti brankách. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Mariana Býčková.