Florbal na podzim v zimě

TECHNOLOGY FLORBAL MLADÁ BOLESLAV - TATRAN OMLUX STŘEŠOVICE 8:9 (3:3, 1:4, 4:2) branky (asistence): 05:58 Marek Pixa (Marek Beneš), 07:44 Marek Pixa (Jiří Čepelka), 11:49 Milan Meliš (Adam Tlapák), 24:10 Milan Meliš (Adam Tlapák), 29:46 Marek Beneš (Ondřej Němeček), 31:18 Ondřej Němeček (Marek Beneš), 32:15 Adam Tlapák (Milan Meliš), 42:21 Milan Meliš (Adam Tlapák), 51:49 Ondřej Řezník

V sobotu čekal naše juniory velmi specifický zápas, který se odehrál pod hlavičkou akce "Mise Sever". Naši junioři se v rámci šestého kola G2 ligy utkali s druhým týmem tabulky Technology Florbal MB. Zapás se hrál v polárně-Sibiřském duchu, kdy v hale zimního stadionu v České Lípě bylo na začátku utkání pouhých 6 stupňů Celsia.

Před 65 diváky se sehrála velmi atraktivní bitva dvou týmů, které letos mají v plánu atakovat ty nejvyšší příčky. Do zápasu vstoupil lépe Tatran a rychle se aktivní hrou dostal do dvou brankového vedení, kdy se dvakrát trefil dorostenecký talent Marek Pixa, který tak zaznamenal i svůj první gól v juniorské nejvyšší soutěži. Na branky mu nahrávali Marek Beneš a Jiří Čepelka.

Mladá Boleslav dokázala po protiútoku dva na jednoho po šťastném odrazu snížit a o pár chvil později z nabídnuté přesilové hry vyrovnat na 2:2.

Skóre navrátil na stranu Tatranu Milan Meliš po skvělé přihrávce od Adama Tlapáka. Mladá Boleslav přesto z dalšího protiútoku tentokrát ze samostatného úniku dokázala vyrovnat na 3:3 a tímto skóre skončila i první třetina.

Ve druhé třetině opět zafungovala spolupráce nahrávajícího Adama Tlapáka a střelce Milana Meliše. Mladou Boleslav v nabídnuté výhodě při hře v šesti hráčích v poli při skórování do úplně prázdné branky na poslední chvíli zastavil skvělým zákrokem tatranský brankář Oskar Blaha. Tatran úspěšně ubránil dvouminutové oslabení a hned po jeho vypršení skóroval Marek Beneš po průnikové nahrávce od Ondřeje Německa. O pár okamžiků později nahrával Marek Beneš do brankoviště Ondřeji Němečkovi a ten zakončil přesně. Tatranu se zaslouženě povedlo přidat další branku, kterou vstřelil Adam Tlapák kdy opět zafungovala spolupráce s kapitánem hostů Milanem Melišem. Boleslav stihla do konce třetiny dokázala už jen snížit na 4:7.

Ve třetí třetině se na úplném začátku trefila Boleslav a snížila tak na rozdíl dvou branek. Na to zareagoval Tatran dalším gólem z hole Milana Meliše, který tak dokonal svůj hattrick a na třetí gól mu nemohl nahrávat nikdo jiný než Adam Tlapák. V dalším úseku hry se z velmi sporně nařízeného trestného střílení dokázala prosadit Mladá Boleslav. To Boleslav nastartovalo a vytvořila si tak velký tlak, který gradoval velkým množstvím nebezpečných střel, jež však všechny dokázal senzačně zastavit brankář Oskar Blaha. Tatran se poté dočkal i jedné z mála šancí v této části hry, kdy skóroval další teprve dorostenecký útočník Ondřej Řezník.

Na konci třetí části hrála Boleslav dlouhou dobu s šesti hráči v poli, ale dokázala pouze snížit dvěma brankami na 8:9. V posledních vteřinách útočil Marek Pixa na hattrick, netrefil však prázdnou branku domácích a tak utkání skončilo 8:9 pro hostující Tatran.

Naši junioři si tak vezou zasloužené tři body, kdy byli lepší než jejich soupeř, který však podal také velmi kvalitní výkon.
Tatran vyhrál na střely v poměru 37:46. Nejlepším hráčem Tatranu byl zvolen brankář Oskar Blaha, který dnes přes velké množství obdržených branek předvedl skvělý výkon.