VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 12.2.2018

Filip Langer: Je to o tvrdé práci a trénincích navíc!

Přinášíme vám rozhovor s tatranským legionářem ve službách našeho partnerského klubu Pixbo Wallenstam! Otázky pro Filipa můžete posílat do zpráv na tatranský facebook a Fíla vám je rád zodpoví. Přejeme příjemné počtení! :)

Ahoj Fílo! Úvodem gratulujeme k prvnímu startu v A-týmu Pixbo Wallenstam a přejeme mnoho dalších! Ale pojďme postupně. Jak vůbec probíhaly tvé první dny ve Švédsku?

První týden jsem chodil na tréninky juniorky, která ma spojené tréninky s kluky z divize. S Pepou jsem si prošel všechno nezbytné pro rychlé poznání Mölnlycke. Ukázal mi gym, halu, obchody a busy.

Bydlíš s Pepou Juhou, což ti zřejmě dost usnadnilo aklimatizaci. Instagramové fifa hlasování vyhrál Pepa, tak jaký byl reálný výsledek? 

Pepa mi aklimatizaci usnadnil nepředstavitelně. Jo a ten zápas, to byla obří ostuda pro Pepu, protože to vypnul, když jsem mu dal třetí gól, aby to lidi na instagramu radši neviděli.😅

Své první zápasy v dresu Pixba jsi odehrál za tamní juniorku. V čem se švédská soutěž liší od té české? Připravila tě na start ve švédské Superlize? 

Zdejší juniorka není tolik svázaná taktikou jako ta česká. Kluci tady k tomu přistupují jako kdyby to byla nejdůležitější věc v jejich životě a prohra je pro ně jako konec světa. Na první start mě hodně naladila reprepauza. 

Jaký dojem v tobě zanechala reprezentační přestávka? Na čem jste s Petri Kettunenem a spoluhráči pracovali?

Na soustředění jsme hodně hráli 5 na 5. Měl jsme stanovené pětky, což znamenalo, že bylo jenom na naší komunikaci v lajně, jak budeme hrát, protože jsme měli velkou volnost.

Premiéru mezi dospělými sis odbyl v neděli proti Thorengruppenu. Jaké jsou s odstupem tvé dojmy z utkání? 

Pocity mám smíšené. Měl jsem hodně příležitostí bodovat, ale bohužel se to nepodařilo. Na druhou stranu to bylo důležité a vydřené vítězství. Hrál jsem ve dvou lajnách, ve kterých jsem se střetnul se svými vzory, Martinem Östholmem a Danielem Calebssonem.

V čem jsi udělal v Tatranu za poslední rok největší progres a jak jsi to zatím ve Švédsku zužitkoval?

Myslím, že jsem v Tatranu herně malinko vyspěl, už jsem omezil laciné ztráty, ale ještě pořád mám obrovský prostor pro zlepšování.

V Pixbu jdeš vlastně ve stopách Ondry Němečka a Marka Beneše, kteří odehráli na konci předchozího roku za lišky několik zápasů. Dostal jsi na kluky v kabině nějaké ohlasy?

Na Óňu i Benyho byly jenom pozitivní ohlasy. O Benym mluvili jako o hráči, který je neskutečně rychlý a silný v napadání a Óňovi jako o zodpovědném a šikovném obránci.

Svůj první mač jsi odehrál v lajně s Martinem Östholmem. Jak vám fungovala spolupráce?

Je to jeden z nejlepších obránců světa s neskutečnou improvizací ve hře, takže zvyknout si s ním hrát není velký problém, vyhoví vám ve všem, co florbalově potřebujete.

Sledoval jsi ze Švédska i zápasy tatranského áčka? Věříš klukům na 4. flek po základní části?

Sledoval jsem zápas se Spartou a sestřih s Pardubicemi a myslím, že se potvrdily moje předpoklady, s blížícím se play off se bude tatranská mašina rozjíždět rychleji a rychleji a klukům na 4. místo věřím.

Ještě před pár lety jsi hrál MČR starších žáků a teď máš za sebou první start v dresu A-týmu Pixba. Co bys vzkázal všem mladším florbalistům, kteří by si chtěli splnit sen podobně jako ty?

Je to jen o tvrdé práci a tréninkách navíc. Jediné, co k tomuhle potřebujete jsou skvělé podmínky na trénování, které mi Tatranem byly vždy poskytnuty.

Fílo děkujeme za odpovědi a přejeme, ať se Ti ve Švédsku daří! 

Já také děkuji a zárověň bych chtěl ještě jednou poděkovat Tatranu za rychlé vyřízení přestupu. Kdyby měli fanoušci nějaké záludné otázky, tak je mohou posílat na tatranský facebook a já se je pokusím zodpovědět. :) 

 
Naši partneři