Dorostenky vybojovaly plný počet bodů.

Ve výborném tempu a doslova s ukázkovým nasazením se představily dorostenky Tatranu v neděli 4. února při dalším kole 1.ligy dorostenek tentokrát na Děkance. Soupeřem jim byly týmy Chodova a Mladé Boleslavi. Oba tyto celky nakonec odešly poraženy a střešovické hráčky si tak za svůj týmový a koncentrovaný výkon připsaly 6 bodů do tabulky, ale hlavně si odvezly skvělý pocit z perfektně odmakaných zápasů.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Tatran Střešovice     2:3 (2:1,0:0,0:2)

Už od první třetiny se oba celky prezentovaly ve velkém tempu hry, která se přelévala ze strany na stranu. Hráčky Chodova však byly zprvu jistější v kombinaci a Tatran občas vyrobil zbytečnou ztrátu v rozehrávce. I proto šel tým z Jižního města po polovině tohoto dějství do vedení. Kudy na obranu modro-bílých ukázala ale hned po buly druhá řada Tatranu a akce to byla opravdu parádní. Míček putoval z florbalky na florbalku ve směs z prvního doteku takřka přes celé hřiště po ose Kris, Špičáková, Houžvičková a jistě zakončující Kopecká. Minutu a čtvrt před koncem třetiny hráčky Tatranu propadly a Tomášková hasila šanci Chodova jen za cenu faulu na trestné střílení. S tím si sice Antalová v brance Střešovic poradila, v následné přesilovce si však „Chodovačky" vzaly vedení na svoji stranu.

Tempo hry v prostřední části nijak neupadalo ba naopak, Tatran zvýšil své úsilí v napadání, což přineslo řadu šancí, žel bohu nevyužitých. Ale i Chodov se nenechal zahanbit a Antalová několikrát ukázala, kdo je v jejím brankovišti králem vlastně královnou.

Góly přinesla opět až závěrečná třetina a oba padly do chodovské branky. Ve třetí minutě se opět velmi agilní Kopecká tlačila z pravé strany do branky, několik její střel bylo zblokováno, nebo trefilo brankářku, naštěstí v brankovišti byla připravená kapitánka červených Houžvičková, která míček pohotově dopravila do sítě. O vítěznou branku se postaralo stejné duo hráček. Houžvičková vyvezla míček z obrany a vyslala Kopeckou do samostatného úniku. Ta se nemýlila a celé střídačka Střešovic vylétla radostí. Chodov se rozhodně nevzdal a jeho tlak podpořilo i čtvrté vyloučení Tatranu. Jeho hráčky však v poslední minutě jen dokonaly neskutečnou obětavost v obrané fázi a zblokovaly všechny pokusy o vyrovnání.

Branky a asistence: 8. a 34. Kopecká (Houžvičková2) a 27. Houžvičková (Kopecká)

Vyloučení : 0:4, 11. Tomášková 2min (sekání), 19. a 35. Mechlová 2min (sekání) a 2min (nedovolené vrážení) a 22. Špičáková 2min (hra rukou)

Využití: 1:0

Tatran Střešovice – Florbalová akademie MB     4:2 (2:0,1:2,1:0)

Tatran si přenesl tempo hry z prvního utkání a i tím zaskočil Mladou Boleslav. Ta odehrála jednoznačnější první zápas a možná i proto její hráčky takový vstup do utkání nečekaly, ač ta úplně první střídání v zápasu od hráček Tatranu měly ke koncentrovanému výkonu daleko. To se naštěstí rychle vrátilo do normálu. Už ve třetí minutě bylo před prázdnou brankou faulováno duo Fousová a Kramperová. K překvapení všech se nekonalo trestné střílení, to ale hráčky Tatranu nijak nevykolejilo. Pěnkavová našla v přesilové hře od levého mantinelu úplně volnou Kopeckou a ta předvedla, že se pro podobné situace narodila. Ke zvýšení na 2:0 využily „tatranky“ volného středu v obraně MB, na který byly na předzápasovém meetingu upozorněny. Volný úder z rohu směřoval na Košvancovou za branku ta posunula okamžitě míček okolo první tyčky a volná Fousová si s ní mohla jít „plácnout“. Minutu na to se otevřelo první okénko v tatranské defenzívě. To hasila Kris dle rozhodčích jen za cenu faulu a tentokrát se trestné střílení pískalo. Exekutorka z Mladé Boleslavi si s ním ale neporadila úspěšně. Tentokrát si Tatran poradil i s následujícím oslabením.

Další přesnou trefu přinesla až prostřední část zápasu. Špičáková přečetla rozehrávku soupeře, na půlce zachytila balónek, který přesně posunula na střed na „snipera“ Kopeckou a ta opět prostřelila brankářku akademie. To ale bylo na dlouho dobu poslední slovo Tatranu. Otěže zápasu na nějakou dobu převzala Mladá Boleslav a to hlavně díky tomu, že se konečně prosadila střelecky. Hráčkám Tatranu, hrajícím celý turnaj jen na dvě formace, jakoby trochu došla šťáva. Třicet vteřin před sirénou to zužitkovala Mladá Boleslav ke kontaktnímu gólu.

Třetí třetina to už byl z pohledu Tatranu boj. Holky ze sebe vyždímaly poslední zbytky energie a pomohl jim pojistkový gól. Nejdříve zazvonila jen tyč po střele Tomáškové z volného úderu. Pár minut na to Kris nahodila míček směrem branka takřka z vlastní poloviny. V trajektorii této střely se ocitla Houžvičková, která si ho zpracovala a poslala za brankářku MB. Zbytek zápasu odjezdily tatranské hráčky doslova po zadku a nedovolily Florbalové akademii zdramatizování stavu utkání.

Branky a asistence: 4. a 16. Kopecká (Pěnkavová, Špičáková), 6. Fousová (Košvancová) a 29. Houžvičková (Kris)

Vyloučení : 1:1, 6. Kris 2min (sekání)

Sestava: Antalová (Rojíčková) – Mechlová, Tomášková, Fousová, Košvancová, Kramperová, Špičáková, Kris, Houžvičková, Kopecká, Pěnkavová, Synková a Sivoková