Dorost B vstoupil do roku 2018 jako vyměněný...

...a to v nejlepším slova smyslu. Tempo a nasazení tréninků se v lednu rapidně zvedlo a hráči si tento nastolený trend přenesli i do nedělní ligy v Králově Dvoře. Na tomto turnaji potrápili dorostenci dva celky z horní poloviny tabulky. Orku v dramatickém závěru porazili. Přestřelka s Chodovem B body nepřinesla. Přesto si tým ověřil, že jen plné nasazení a koncentrace na tréninky a zápasy je ta pravá cesta.

Te7 Tatran Střešovice - DDM Horní Počernice ORKA     4:3 (1:0,0:2,3:1)

Orka se prezentovala svou typickou velmi důraznou hrou. V jejím kádru jsou k vidění individuality, které svým uměním značně převyšují kvality druhé ligy. Hráči Tatranu se ale již od začátku dokázali důrazu i tempu utkáni velmi dobře přizpůsobit a potvrdili tím vzestupnou křivku svých výkonů. Dokonce šel Tatran i do vedení. Poprvé, a ne rozhodně naposled, zafungovala osa přihrávající posila z „áčka“ Navrátil a zakončující Vojta Matyáš. Další z šancí už se do sirény neujala ani na jedné straně. Vstup do druhé části byl v režii soupeře, ten nejprve vyrovnal a následně šel do vedení z hole Hrušky. Ten si prohodil míček mezi nohama a nedal obraně ani skvěle chytajícímu Duškovi žádnou šanci. Následně se hra vyrovnala a byla to opravdová bitva, leckdy až za hranicí normálního důrazu florbalového utkání. Poslední třetina byla naopak v režii Tatranu. Po obrovské chybě obrany Horních Počernic se zrodila situace dva na nikoho pro dvojici Petržilka a Vojta Matyáš. Prvně jmenovaný vzal zodpovědnost na sebe a vyrovnal stav utkání. Druhý jmenovaný se však nechtěl nechat zastínit a 4 minuty před koncem poslal Střešovice do vedení. Navrátil ho našel pasem skoro přes celé hřiště a jeho střela se štěstím propadla pod nohou brankáře. Vyrovnání přišlo 106 vteřin před koncem z volného úderu nalevo od branky Tatranu. Kdo jiný než Hruška přišpendlil nechytatelně míček pod břevno. Deset vteřin po buly však zazmatkoval obránce Orky a přihrál svému gólmanu. S volným úderem si nelámal hlavu Jančík a oplatil soupeři stejnou nechytatelnou mincí. Komplikaci přineslo ještě vyloučení Petržilky v poslední minutě. Díky nasazení a touze po vítezství ale hráči Střešovic oslabení zvládli a připsali si velmi cennou výhru. Bohužel počítali i ztráty v podobě dvou zraněných hráčů. Kuba Matyáš si odnesl nehezky naražená záda a Petr Jáchym natažený stehenní sval.

Branky a asistence: 6. a 41. Matyáš V. (Navrátil 2), 37. Petržilka (Matyáš V.) a 44. Jančík

Vyloučení: 2:1 – 24. Eyem 2min (blokování hole) a 45. Petržilka 2min (nedovolené vrážení)

Bez vyloučení

FAT PIPE FLORBAL CHODOV B - Te7 Tatran Střešovice     11:8 (4:2,5:3,2:3)

Vstup do druhého zápasu se Tatranu opravdu nevydařil. V čase 3:02 svítilo na tabuli 3:0 pro Chodov a trenér Střešovic sáhl po timeoutu. Čas na uklidnění tatranským hráčům pomohl, poučili se z chyb v rozehrávce, kvůli kterým prohrávali. I přesto Chodov své vedení ještě navýšil. Od poloviny prvního dějství se však Tatran vrátil k důrazné rychlé hře, která ho zdobila s Orkou. Odměna na sebe nenechala dlouho čekat a byla dokonce dvojnásobná. Jako první se prosadil střelou z výběhu do šibenice opět Matyáš V. a druhou trefu přidal Petržilka. Střešovice se tak před přestávkou dostali zpět do hry. Optimismus zchladila hned první minuta druhé části a další gól v Duškově brance. To nijak nezlomilo nasazení tatranských playerů. Dvěma zásahy se vrátili na dostřel. Po přihrávce do beka na útočné polovině se Matouš odvážně pustil mezi hrota a podhrota chodovského rozestavení a jeho projektil zastavila až síť v pravé šibenici. Přesně po minutě se prosadil Martin Jáchym po další Navrátilově asistenci. Vyrovnání se nekonalo. Přišlo další okénko v defenzívě a gól týmu z Jižního města. Další pokus o vyrovnání na sebe vzal střelec dne Vojta Matyáš. Nejprve posunul Tatran na dostřel, bohužel jeho vyrovnávací střelu zastavila spojnice tyče a břevna. To probralo hráče soupeře natolik, že do konce třetiny odskočili na rozdíl čtyř branek. A bylo ještě hůř, „desítka“ na sebe nenechala čekat. Střešovičtí ale ukázali vůli bojovat na sto procent nehledě na výsledek. Svou poslední spolupráci předvedli Navrátil s Matyášem. Na tuto branku opět zareagoval Chodov a přestřelka pokračovala. Poslední slovo si vzal Tatran a bylo opět dvojité. Nejprve Benda našel zpoza branky Petržilku na hranici velkého brankoviště a v následující přesilové hře propadla za brankáře Chodova Eyemova střela od levého mantinelu, u které rozhodčí přisoudili asistenci brankáři Duškovi. Ten, ač obdržel 11 branek, předvedl nespočet povedených zákroků a za celý turnaj si zaslouží pochvalu stejně tak jako hráči nastupující před ním, kteří do obou utkání dali opravdu maximum, příkladem buď Marek Háněl, který odvedl nespočet černé práce v obraně a vyhrál ohromné množství osobních soubojů.

Branky a asistence: 10., 23. a 39. Matyáš V. (Navrátil 2, Levý), 15.a 41. Petržilka (Jančík, Benda), 18. Matouš (Petržilka), 19. Jáchym M. (Navrátil) a 44. Eyem (Dušek)

Vyloučení: 2:0

Využití: 0:1

Sestava: Dušek – Navrátil, Levý, Háněl, Matouš, Doubek, Matyáš V., Matyáš J.(1.zápas), Petržilka, Jančík, Eyem, Jáchym M., Benda, Jáchym P. (1.zápas) a Pištěk