Derby pro Tatran. Spartu zdolal 4:2

Pro Tatran jde o páté vítězství v řadě.

Superligový program naservíroval krátce po reprezentační přestávce předehrávku 7. kola, v níž se Tatran na domácí půdě utkal s pražskou Spartou. Ta měla na kontě dvě prohry v řadě a tak potřebovala zabrat, Tatran chtěl naopak potvrdit výsledkovou konzistentnost, která vyvrcholila vítězstvím nad Mladou Boleslaví.

Kdo přišel do Řep a v rámci Naturevia game čekal gólové hody, první minuty pro něj musel být balzám. Oba týmy si totiž už v prvních čtyřech minutách vyměnili po gólu a po brankách Blahy a Havlase to bylo 1:1. Pak však gólová voda došla a do první sirény se stav nezměnil.

Skóre se tak měnilo až ve 26. minutě, kdy Spartu podruhé do vedení poslal přesilovskovým gólem Krejča. Domácí odpověď ale opět přišla ani ne minutu na to. Vyrovnání zařídil svým zásahem mladíček Adam Bureš a opět se začínalo od nuly. Ještě před přestávkou si ale domácí vzali poprvé vedení, když se prosadil Vojtěch Kún. Stav 3:2 už navíc domácí družina do druhé přestávky nepustila.

Gólový jarmark to pak nebyl ani v poslední části. Svěřenci Milana Fridricha v poklidu dokázali držet Spartu na uzdě, sami měli střeleckou převahu a když v 52. minutě přidal čtvrtý kousek Radek Hanák, byly tři body blízko. Sparta se ke konci utkání uchýlila k risku bez brankáře, ten už ale nic nezměnil a domácí tak zvítězili 4:2.

Velmi cenné vítězství je to mimo jiné pro Lva Klimenta, který dostal důvěru v brankovišti a odměnil se za ní úspěšností 88 % a oceněním pro hráče zápasu. Další utkání čeká Tatran v sobotu v České Lípě.

ESA logistika Tatran Střešovice - ACEMA Sparta Praha 4:2
branky: 4. Matěj Havlas, 27. Adam Bureš, 35. Vojtěch Kún, 52. Radek Hanák - 3. Daniel Dolejš, 26. Jan Krejča; rozhodčí: Milan Baloun - Tomáš Sommer; vyloučení: 1:1; využití: 0:1; diváků: 135; zásahy brankářů: Lev Kliment 16 - Viktor Hejna 20; po třetinách: 1:1, 2:1, 1:0