Češi prohráli s Lotyši, v cestě za medailí je nečekaně podrželi Němci

Výběr Petriho Kettunena nezvládl zápas s Lotyši a ocitl se na hraně turnaje. Jedinou možností jak se zachránit byl postup přes Švýcary - právě jejich skalp čeští florbalisté potřebovali. Až do dnešního odpoledne, kdy se Němci postarali senzaci a svým výkonem poslali Kettunenův tým dál.

Začátek druhého utkání českého nároďáku začal slibně. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Tom Ondrušek, klid na hole svým spoluhráčům ale nepřinesl. Lotyši začátkem druhé části srovnali a postupně si vypracovali náskok na 3:1. Soupeř, který nás hojně potrápil i v minulosti, dělal zle i tentokrát.

Čeští fanoušci měli opět důvod k radosti ve třiačtyřicáté minutě, Tom Ondrušek přidal druhý gól a srovnal na 3:3. Tato radost bohužel netrvala věčně, přesně o minutu později znovu skóroval soupeř a z vítězné branky se mohl radovat Atis Stepans. Národní tým pod vedením Petriho Kettunena tak své druhé utkání nezvládl, zatímco v prvním se na výhru s Němci nadřel. Nikomu tak logicky nebylo do smíchu, v pondělním utkání Lotyšsko-Německo se očekávala výhra Lotyšů, kteří by tím pádem mohli teoreticky jít do další fáze šampionátu.

Muži by v úterý museli porazit Švýcary, aby díky lepšímu brankovému rozdílu šli dál a neskončili ve skupině. Šok přineslo pondělní odpoledne: poslední Němci, kteří ze dvou prozatím odehraných mačů nemají ani bod, porazili rozjeté Lotyše a po výhře 5:4 poslali český tým do čtvrtfinále!

"Samozřejmě se nám všem vnitřně hodně ulevilo a myslím, že nám tento pocit pomůže v přípravě na zápas o první místo, kde už snad podáme adekvátní výkon a porveme se o vítězství," komentoval nečekanou výhru Německa Marek Beneš

Souboj se Švýcary tak bude jen jakousi třešničkou, během které mají domácí borci dva úkoly, jak již nastínil Beneš. Prvním je se herně najít před dalšími důležitými utkáními, druhým pak se snažit výběr helvétského kříže porazit a jít třeba z prvního místa.

Nutno podotknout, že se nejedná o lehký úkol, parta kolem Denyho Känziga, který na MS zamířil z role dodatečně nominovaného hráče, je solidně rozjetá. Ze dvou utkání odešla s dvaceti vstřelenými a čtyřmi obdrženými góly, samotný Känzig je lídr týmového bodování (4+2).

Budete u posledního skupinového utkání našich hráčů? Tatraňáci do zápasu dokonce naskočí! O hráče jako Filip Langer, Marek Beneš a Ondřej Němeček se bude Kettunen opírat i tentokrát. Přijďte je podpořit!

Česká republika - Švýcarsko| úterý 4.12. od 19:30| O₂ aréna