VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 7.3.2018

Anička Válková: Vyhraje ten, kdo bude chtít víc a já věřím, že to budeme my!

Play-down Extraligy žen startuje již tento víkend a Tatranky v něm čekají Židenice! Přečtěte si v rozhovoru s dlouholetou oporou zadních řad Aničkou Válkovou, jak hodnotí základní část a jak se připravuje na vyřazovací boje!

Ahoj Aničko! Základní část obnovené extraligové premiéry je u konce a pro Tatranky z toho vyústilo desáté místo znamenající boje o udržení nejvyšší soutěže. Jak hodnotíš letošní první část sezony?

Hodnotím ji poměrně pozitivně. Ač tomu naše umístění úplně neodpovídá, tak bych řekla, že jsme až na pár výpadků dokázaly odehrát pěkné zápasy, ze kterých si můžeme odnést  spoustu pozitivních věcí do dalších utkání. 

Kde myslíš, že se letos rozhodovalo o neúčasti týmu v play-off?

Jestli nás něco poslalo do play down, tak to jsou určitě druhé třetiny, ve kterých se nám celou sezónu nedařilo. Podávaly jsme nesoustředěné výkony a několikrát jsme se připravily o dobře rozehrané utkání, které už jsme nedokázaly otočit v náš prospěch.

Play-down jste hrály naposledy před dvěma sezonami, tehdy neúspěšně. Ovlivňuje vás nějak tato negativní zkušenost?

Negativní zkušenost to určitě je, ale musíme se z ní ponaučit a hrát tak, aby se nic podobného neopakovalo. Snažíme se tím neovlivňovat, ale určitě to v nás trochu je. Příjemná zkušenost to rozhodně není, ale musíme si z ní vzít jen zdravý strach a nesvazovat se obavou o sestup. Určitě nejsme tým, který by měl sestupovat. 

Po prohře v Olomouci na vás do play-down zbyly Židenice, se kterými jste v posledním vzájemném utkání vyhrály 6:2. Co si od zápasů s tímto soupeřem slibuješ?

Od série se Židenicemi si slibuji vyrovnaná utkání, ve kterých budeme mít, doufám, navrch my a budeme mít více ze hry.

Pro letošní vyřazovací boje spojuje všechny tatranské elitní týmy heslo CHCEME VÍC! Jak se k tomu stavíte vy? Chcete vybojovat více sezon v extralize? 

Určitě chceme víc! Ať už jde o play-off, nebo o play-down, vždycky vyhraje ten, kdo chce víc a já věřím, že to budeme my.  

Koho by sis tipla jako vítěze letošního superfinále žen?

Vsázím na Vítkovice. Mají skvělý a stálý týmový výkon, což je podle mě v závěrečných bojích to nejdůležitější

Děkujeme za odpovědi a přejeme hodně štěstí v play-down!

 
Naši partneři