VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 18.12.2017

PROHRA: Tatran nespasily ani dva góly Langera

S T Ř E Š O V I C E - Ačkoliv se domácí dostali díky trefě Filipa Langera do vedení a dlouhou dobu byli lepším týmem, z tří bodů se nakonec radují Mladoboleslavští.
18., neděle 17.12., STODOLA Aréna Střešovice
Tatran Domácí
2:5
Ml. Boleslav Hosté
(1:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Langer (Slavík), 45. Langer - 14. Chroust (Tomašík), 21. Novotný (Natov), 29. Tomašík (Curney), 44. Krajcigr (Řehoř), 60. Curney (Natov). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 180.
Tatran
Kafka (Rebro) - Tlapák, Deutsch, Nehila, Svačinka, Mühlfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Slavík, Jakub Kolísko, Langer, Beneš, Meliš, Němeček, Svoboda, Vítovec, Gašparík, Váňa, Brautferger
Ml. Boleslav
Bauer (Rytych) - Novák, Novotný, Kološ, Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína, Řehoř, Rožnovják, Pluhař, Gruber, Křenek, Jelínek, Curney, Zakonov, Krzyžanek, Tomašík, Krajcigr, Natov

Komentář k zápasu

Přestože začátkem října se Tatranu podařilo zaskočit domácí Mladou Boleslav, na husarský kousek ze středočeského kraje doma nedokázal navázat. V sestavě se opět objevili navrátilce ze švédského Pixba Marek Beneš a Ondřej Němeček, kteří byli hlavními tahouny švédského celku. Ani oni ale neodvrátili prohru, navíc v prvním duelu po návratu nebodovali. "Přál jsem si po návratu bodovat, ale přiznám se, že mám ještě trochu v nohách hraní ve Švédsku," přiznává Marek Beneš, že náročnost tréninků a utkání v severské zemi je zcela někde jinde.

Byť je novým přírůstkem v týmu Filip Langer, patnáctiletý talent z reprezentace, byl to právě on, kdo Střešovice táhl. Oba góly svého týmu zařídil on sám, celkově má po čtyřech mačích čtyři branky a jednu asistenci. V bráně hostů se s devadesátiprocentní úspěšností blýskl bývalý hráč domácích, Lukáš Bauer. Podle něj byli nebezpeční všichni hráči, nejen Langer.

Tatran tak po prohře spadl na osmou pozici, další ligové utkání odehraje po novém roce. Přesto ještě není všem zápasům letos konec. Již ve středu večer sehraje výběr Luďka Beneše pohárové utkání na půdě Sparty ve Sparta aréně.

Ohlasy trenérů

Fišer (Tatran): Do posledního ligového utkání letošního kalendářního roku jsme nastoupili v pozměněné sestavě a s cílem zodpovědně bránit. Bohužel, ve druhé třetině jsme inkasovali ve vlastní přesilové hře, čímž nám Boleslav odskočila na rozdíl dvou branek, který jsme až do konce zápasu nedokázali smazat. Ve středu musíme být proti Spartě produktivnější.

Pazdera (Boleslav): Věděli jsme, že nás nebude čekat lehké utkání, Tatran hrál v sestavě s Benešem a Němečkem velice dobře. Zápas se lámal ve druhé třetině, v které jsme měli větší převahu a ta se nám podařila vyjádřit i gólově. Chytrou hrou na míčku v kombinaci s obětavou obranou jsme si utkání ve třetí třetině zkušeně pohlídali.