Sestava FBC Česká Lípa

Dvořák (Ponomarev) - Dzierža, Mlejnek, Böhme, Novák, Spika, Kadlec, Hřebřina, Karel, Matějíček, Pastor, Slaný, Kněžour, Jirsa, Legner, Štěrba, Vlček, Ekl, Břiška.

Sestava Tatran Střešovice

Blaha (Šimůnek) - Nehila, Heřmanský, Deutsch, Švejkovský, Svačinka, Mülhfait, Jiří Kolísko, Jan Kolísko, Jakub Kolísko, Slavík, Sládeček, Beneš, Meliš, Vítovec, Wojnar, Váňa, Brautferger.

Branky a nahrávky: 3. Dzierža (Ekl), 17. Matějíček, 28. Břiška (Jirsa), 29. Kněžour (Štěrba), 61. Slaný - 4. Mühlfait (Váňa), 22. Váňa (Brautferger), 35. Jan Kolísko (Slavík), 35. Meliš (Beneš). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 470. Střely na branku: 6:24.

Muži ztratili vyrovnaný zápas v Lípě

Po duelu s Vítkovicemi se Střešovicím nezadařilo ani tentokrát v České Lípě. Byť byla hra po šedesát minut víceméně vyrovnaná, rozdílovým faktorem byl domácí brankář, na nějž byla ofenziva Tatranu krátká. A byl to právě muž s maskou na straně Lípy, kdo se v prodloužení radoval z výhry.

Tak ani tentokrát se mužům nedařilo dle jejich představ. Domácí sice vyhráli první třetinu, výběr Luďka Beneše ale ve druhé části dokázal otočit a dokráčel si pro výhru prostřední periody. Po čtyřiceti minutách tak bylo skóre 4:4 a oba týmy měly vše ve svých rukách. Základní hrací doba skončila opět vyrovnaně 5:5.

Následovalo tak prodloužení a pokud by ani v něm nepadl gól, přistoupilo by se k nájezdům. Oba týmy mají velmi nadané exekutory, kteří by jistě rozhodli. Ale jejich umění nebylo potřeba, ve druhé nastavené minutě rozhodl florbalový matador Štěpán Slaný. Tatran je po pěti zápasech na posledním místě pro play-off, je tedy osmý s šesti body. Další utkání čeká náš A-tým až 9. října. Do té doby bude mít dostatek času ke zlepšení všech nedostatků.

Lenka Bartošová (Česká Lípa): Dnešní zápas byl opravdu vydřený, kluci na hřišti nechali úplně všechno. Výborně nám zachytal gólman, který opravdu byl na místech, kde měl být, a proto všem děkuji za tuhle úžasnou bojovnost.

Luděk Beneš (Tatran): Dneska ani vodu z loďky. Hrálo se při výborné divácké kulise, i za to si domácí body zasloužili. Zejména pak za nasení. Blahopřejeme.