pátek 17.9.2021
SH Česká Lípa
2. kolo

Tatran musel v zápase s Lípou otáčet

Česká Lípa v pátečním utkání Tatran pěkně potrápila. O jeho výhře nakonec rozhodla až poslední třetina, díky které si může připsat další tři body.

Vstup do utkání se lépe podařil florbalistům Střešovic, kteří se vedení ujali už ve čtvrté minutě. Odpověď domácích však na sebe nenechala dlouho čekat a stála za to. Česká Lípa, která do zápasu vstupovala v roli outsidera otočila třemi góly skóre ve svůj prospěch a Tatran musel dohánět. Naštěstí pro něj přišla ještě do konce první třetiny šance v podobě přesilové hry, čímž započal pozvolný průběh vyrovnání. Odstartoval jej Marek Beneš, který byl aktérem u čtyř gólů z celkem šesti vstřelených branek.

Druhá třetina dlouho žádnou změna nepřinesla. Dokonce ani druhé vyloučení na straně domácích nebylo potrestáno, a tak si diváci museli počkat až do třicáté čtvrté minuty, kdy se míčku ujal Jakub Kolísko. Ten zařídil Tatranu vyrovnání. Po technické přestávce, během které musel být páskou provizorně opraven hrací povrch se mohlo za stavu 3:3 začínat znovu od začátku.

Vedení na stranu Střešovic definitivně strhl až v začátku poslední části David Šimek ve spolupráci s Markem Benešem. Právě Šimek byl vyhlášen i hvězdou utkání. Stejná dvojice úřadovala za pár minut znovu a poslala svůj tým do dvoubrankového vedení. Poté, co brankář Kříž předvedl neuvěřitelný tygří skok, díky němuž si připsal zákrok k dobru se Česká Lípa ještě dokázala dotáhnout na kontaktní jeden gól. Pak už nepřicházelo v úvahu nic jiného, než vzít si timeout a zkusit hru bez brankáře. Ta ovšem domácím nevyšla podle plánu a z gólu se jako poslední radoval Tatran, který tak zvítězil na půdě soupeře 6:4.