neděle 19.9.2021
Sportovní centrum Řepy
3. kolo

A-tým bere v prvním domácím zápase tři body

Muži mají za sebou první utkání na domácí půdě. Z napínavého duelu, ve kterém nastoupili proti ostravskému celku si nakonec připisují výhru a jsou prozatím jediným týmem, který má ze všech tří odehraných kol plný počet bodů. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen Marek Beneš, který byl u čtyř ze šesti střešovických gólů a je vedoucím hráčem kanadského bodování.

Divácky velmi atraktivní utkání se odehrálo v neděli v řepské hale. Domácí Tatran Střešovice a FBC ČPP Ostrava si totiž hned třikrát vyměnily vedení. Jako první se ho ujal celek z Prahy, i když to trvalo dlouhých čtrnáct minut. Do té doby sice bylo k vidění poměrně velké množství šancí, všechny však byly na obou stranách likvidovány. Více ze hry měl domácí Tatran, což také zpečetil druhým gólem v závěru třetiny Brautferger, čímž zajistil do druhé části náskok.

Ten bohužel nebyl dostačující. Prostřední třetina totiž patřila jednoznačně hostům. Ostrava dokázala za dvacet minut smazat nejen náskok, ale ještě jednu branku přidat a dostat se do vedení. Dala tak jasně najevo, že se nepřijela vzdát bez boje.

Naštěstí pro Tatran je čekala ještě závěrečná část, ve které úřadoval Marek Beneš. Ten se nejprve v sedmé minutě dostal k nájezdu, kterým zařídil vyrovnání a započal tažení svého týmu za třemi body. Po vyrovnání to trvalo pouhých třicet vteřin a Beneš se opět nemýlil. Aby toho tento tahoun střešovického celku nepředvedl málo, tak v padesáté minutě ještě přihrál na gól Davidu Šimkovi, čímž poslal Tatran do vedení 5:3. Ostravě se sice ještě podařilo vstřelit čtvrtou branku a dostat se tak na dostřel, ale poslední slovo měli znovu domácí. Minutu a půl před konce upravil konečné skóre Havlas s Němečkem, což byla stejná dvojice, která nakonec měla jak první, tak i poslední slovo v tomto napínavém duelu.

Střešovice si svou nedělní výhrou zajistily první místo v tabulce, i když sezóna teprve započala a jsou odehraná jen tři kola. V příštím utkání se Tatran vydá do Liberce, aby tam změřil své síly s tamním soupeřem. Zápas se odehraje v neděli 26.9.