Ženy B vezou z Králova Dvora čtyři body.

V sobotu 18.11. se v představily tatranské ženy B v Králově Dvoře. Z tradičních "maminek" jely tentokrát jen čtyři a přesně tolik bodů si nakonec tým doplněný o hráčky mladšího data narození i odvezl. V prvním zápase Tatran porazil čtvrté Kobylisy a nebýt úbytku sil v poslední třetině proti Příbrami mohl být tentokrát stoprocentní. Přesto se dají zmíněné 4body považovat za úspěch.

Tatran Střešovice - Viking TJ Kobylisy     2:1 (1:1,0:0,1:0)

Po předchozích turnajích, které Tatran odehrál na tři kompletní formace, se tentokrát trenér Střešovic mohl spolehnout pouze na formace dvě. Jedno pozitivum to však mělo. Hráčky se dostaly rychleji do tempa a tradiční vlažná první třetina se nekonala. Sice už ve 4.minutě propadlo za Císařovou v brance Tatranu skryté nahození od půlky, ale od té chvíle tato brankářka svou svatyni zamkla a nedovolila soupeřkám slavit další úspěch. Nutno podotknout, že měla v tomto utkání o motivaci navíc, jelikož právě týmu Kobylis vypomáhá v tréninkovém procesu. V následující minutě navíc "tatranky" zahrávaly volný úder. Střela Cábové minula branku, naštěstí se od zadního mantinelu odrazila tak příhodně, že Jančíková už neměla problém vyrovnat. Tatran se v dalším průběhu prezentoval velmi aktivním pojetím a získával řadu míčků kvalitním napadáním rozehrávky Kobylis. Přesto se skóre nezměnilo až do páté minuty třetí třetiny a to hlavně zásluhou obou gólmanek respektive nekvalitního zakončení obou družstev. To změnila až střešovická Perková, která se perfektně zorientovala v před brakovém prostoru, kde si našla nahrávku od mantinelu od Lovíškové, a přehodila míček přes nohu brankářky do sítě. Jelikož obrana Tatranu zafungovala až do konce utkání na jedničku, připsaly si ženy Tatranu hubenou, ale velmi cennou výhru v poměru 2:1.

Branky a asistence: 5. Jančíková (Cábová) a 29. Perková (Lovíšková)

Bez vyloučení

FBC Žraloci Příbram - Tatran Střešovice B     4:4 (0:1,2:2,2:1)

Povzbuzené úspěšným prvním zápasem vstoupily hráčky Tatranu agilně i do toho druhého. V první třetině opět vycházelo napadání a Střešovice diktovaly tempo hry. Prosadit se však dokázaly pouze jednou. Kašparová našla od levého mantinelu na středu volnou Cábovou a její střelu tahem zastavila až síťka branky "Žroloček". V týmu soupeře vynikala svou hrou převážně bývalá extraligová hráčka Zemanová. Se všemi jejími pokusy si však defenzíva Tatranu v první části poradila. Na začátku té druhé přišlo zvýraznění vedení. Aktérky u prvního gólu se prohodily a Kašparová z první napálila z hranice velkého brankoviště míček do příbramské branky. Od půlky zápasu už ale Tatranu evidentně začaly ubývat síly a jeho hráčky začaly ve svém napadání propadat, čehož soupeř dokázal využít ke snížení. Dvoubrankový náskok vrátila na stranu Střešovic kapitánka Lovíšková úspěšnou dorážkou dorážky své první střely. Ano tolik prostoru ve velkém brankovišti od soupeřek dostala a na třetí pokus se jí podařilo prostřelit chumel hráček před brankářkou Příbrami. Bohužel v poslední minutě se opět prosadila individuální akcí Zemanová a vstřelila důležitý kontaktní gól. V poslední části dostal Tatran možnost přesilové hry. Místo pojištění vedení však přišel další propad na středu hřiště shození na volnou hráčku na mantinel a velmi laciné vyrovnání stavu utkání. Naštěstí to střešovické nezlomilo a jen několik vteřin po návratu vyloučené hráčky trefilo nahození Zikmundové Perkovou, stojící nalevo od branky, někam do boku a s velkou dávkou štěstí zapadlo až do branky. Rozhodčí po vzájemné poradě i přes velmi výrazné protesty soupeřek branku uznali. Od této chvíle však Příbram jasně diktovala tempo utkání a na Tatranu se projevil opačný efekt pouze dvou řad. Nutno uznat, že většina hráček Střešovic odjezdila předchozí průběh opravdu na krev a úbytek sil jim nelze zazlívat, když trénují jen jedenkrát týdně. Nakonec se štěstí přiklonilo k jejich soupeři, který se prosadil necelých dvacet vteřin před sirénou obdobným gólem, kterým poslal Tatran do vedení.

Branky a asistence: 4. Cábová (Kašparová), 14. Kašparová (Cábová), 21. Lovíšková a 31. Perková (Zikmundová)

Vyloučení: 1:0