Tatranky jsou v národním finále 1. ligy žen!

Po vzoru juniorek ženy otočili finálovou sérii a dvěma jednoznačnými výhrami nad Boleslaví si zajistily místo v národním finále. Už příští víkend se poperou o přímý postup do extraligy s brněnskými buldočkami.

Po jednoznačné semifinálové sérii s Plzní čekal na Tatranky větší oříšek v podobě Mladé Boleslavi. Bilance s tímto týmem jim do karet příliš nenahrávala, a tak byl respekt opravdu na místě. Do prvního zápasu, který se hrál na domácím hřišti soupeřek, Tatran nevstoupil šťastně, když po 10 minutách prohrával 1:0. Do konce první třetiny ještě dokázal vyrovnat, nicméně v půlce poslední třetiny byl náskok domácích již 3 branky. I přes závěrečný tlak Tatranek a úspěšnou hru v 6 podlehl Tatran v Mladé Boleslavy 5:4. Holkám se tak nepodařilo navázat na předchozí výhru juniorek, které ukončily Bolce sezónu.

Druhý den na domácím hřišti Tatranu nastoupil naprosto jiný tým. Ze střídačky bylo cítit odhodlání a už po úvodním hvizdu bylo jasné, kdo je ve Stodole doma a do konce první třetiny vedly Tatranky 2:0. Ani v dalších částech zápasu se Boleslavy nepodařilo nalézt klíč, jak prolomit tatranskou obranu a konečné skóre bylo 6:0 pro domácí. Po celý zápas vládla v hale opravdu finálová atmosféra a fanoušci tak hnali svůj tým kupředu, za což jim velice děkujeme.

Na poslední zápas se ze Střešovic vypravoval dokonce i autobus, který kromě týmu vezl i část fanouškovské základny. Po poradě v autobuse bylo cítit, že jsou všichni dobře naladěni a každý si plně uvědomuje, o co se hraje. Extraliga se ukázala jako dostatečná motivace. Trvalo necelé 2 minuty, než se Tatran dostal do vedení. Během 1. třetiny přidaly Tatranky ještě 2 góly a bohužel i 1 obdržely, takže se do šatny odcházelo za stavu 1:3. Druhá třetina byla ještě úspěšnější, když Tatran přidal další 3 góly. V poslední třetině už bylo rozhodnuto a po menší úpravě skóre byl konečný stav 2:8.

Tatran je tedy v národním finále 1. ligy žen a o víkendu se utká s Bulldogs Brno. Pomozte nám vybojovat extraligu zpět a přijďte nás podpořit na finálové zápasy proti Brnu.