Starší žáci jsou bronzoví!

Víkendové MČR starších žáků přineslo další tatranskou medaili! Po juniorech, dorostencích, dorostenkách a veteránech rozšířili střešovickou sbírku cenných kovů z letošní sezony i starší žáci.

STARŠÍ ŽÁCI JSOU BRONZOVÍ!

V mnoha ohledech má příběh letošních starších žáků silnou paralelu s jejich o 2 roky staršími kolegy, kteří předloni v Ústí nad Labem rovněž brali bronzové medaile. Pojďme se teď ale věnovat společně partě hráčů ročníku 2003 a 2004, kteří letos dokázali nasbírat hned trojici velkých úspěchů. Po vítězství na Prague Games, které nastartovaly úspěšnou sezonu tento tým zvítězil ve finále lednového Gothia Innebandy Cup ve švédském Göteborgu a na závěr sezony si v hale na Vinohradech vybojoval bronzovou medaili z MČR starších žáků. Jak se celý příběh zrodil?

Kluci zahájili svou cestu již v pátek dvěma zápasy ve skupině. Po nepříliš sebevědomém prvním výkonu, ze kterého byla patrná úvodní turnajová nervozita a nejistota, připsali starší žáci do tabulky pouze jeden bod. S FBC Liberec totiž remizovali 3:3, když v poslední minutě vyústil střešovický tlak v nařízení samostatného nájezdu, který chladnokrevně proměnil Bob Piskáček. Vzhledem k výsledku vzájemného utkání mezi Uničovem a Libercem (9:2) bylo jasné, že bude potřeba ve večerním druhém utkání nasázet více branek, na což si však naši hráči věřili. A taky se to ukázalo na hřišti! Do druhého zápasu jako by nastoupil úplně jiný tým (možná to v úvodu bylo způsobeno sníženou viditelností vzhledem k problémům s osvětlením ve vinohradské hale), každopádně než se všichni rozkoukali, Tatran vedl 3:0. Vyspělý a trpělivý výkon nakonec vedl k závěrečnému výsledku 13:4, který znamenal postup týmu z prvního místa ve skupině, a tedy rovnou do čtvrtfinále.

V sobotu jsme v jediném utkání dne ve čtvrtfinále vyzvali tým FBC Česká Lípa, se kterou se Tatraňáci již dobře znali z Gothie. Průběh utkání ze Švédska se prakticky zopakoval a družina trenéra Mirka Vybírala si dokráčela k hladkému vítězství 13:1. Vzhledem k výhře Chodova nad Hradcem ve druhém čtvrtfinále tak bylo jasné, že právě nám dobře známý tým z jižního města bude v neděli odpoledne naším soupeřem v bojích o finálovou účast.

V neděli v 15:20 to vypuklo, a nejen na hřišti! Téměř 250 fanoušků hnalo své týmy v honbě za postupem do finále a atmosféra se plně projevila i mezi mantinely. Hrál se florbal v takřka dorosteneckém tempu a v prvním poločase šance střídala šanci, avšak brankáři obou týmů drželi své spoluhráče. I přes střeleckou převahu Tatraňáků v prvním poločase se do druhé půle šlo za stavu 0:0. V úvodu druhé poloviny měli lehce navrch hráči Chodova, jejichž tlak vyústil v úvodní branku, kterou v 8. minutě druhého poločasu vstřelil Jonáš Kulhavý. Bylo jasné, že v takto intenzivním zápase bude úvodní branka psychickou vzpruhou a naopak velkou ránou pro druhý tým, což se bohužel potvrdilo. V pokračující bouřlivé atmosféře přehrával Chodov střešovické hráče a od úvodní branky neuběhla ani minuta a chodovští zdvojnásobili své vedení. Na to už Tatraňáci zareagovat nedokázali a i přes závěrečný tlak v šesti hráčích semifinále s Chodovem prohráli.

Po velkém semifinálovém zklamání bylo klíčové se opět namotivovat na boj o třetí místo, ve kterém Tatran čekal dobře známý soupeř FBC Ostrava! Kluci vstoupili do utkání na výbornou, když v 8. minutě vedli 3:0. Pak však přišlo drobné polevení, které soupeř potrestal dvěma brankami a snížil. Další tři tatranské góly v rozmezí pěti minut však určily rozdílový náskok, který si již Tatran pohlídal a bezmála dvě stovky diváků ve vinohradské Rieger Aréně tak mohly přihlížet radosti, která vypukla po závěrečném hvizdu. Bronzová tečka je krásným zakončením sezony téhle party, z níž většině zanedlouho začíná letní příprava s dorosteneckým týmem.

Gratulujeme všem hráčům a trenérům, kteří se nejen na tomto, ale i na všech skvělých úspěších v této bohaté sezoně podíleli a děkujeme všem rodičům, kteří zejména na víkendovém MČR vytvořili to pravé střešovické peklo!

FOTOGALERII Z MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ NALEZNETE ZDE.