Ohlédnutí za zápasy dorostenců B

Dorostenci B mají za sebou teprve šest zápasů, což je ale v jejich soutěži už třetina základní části. Jak si po nich v tabulce stojí a jak zápasy zhruba probíhaly se dočtete níže v článku.

Přináším Vám malé ohlédnutí za zápasy naší dorostenecké rezervy. Po loňské nepříliš úspěšné sezóně, kdy bohužel sestoupili, tak hrají letos PH+SČ LIGA DOROSTENCŮ – SKUPINA C. A zatím si v této soutěži stojí velmi dobře, jelikož mají 5 výher ze 6 zápasů. Což pro ně momentálně je 1. místo v tabulce, dále pak mají nejvíc vstřelených a nejméně obdržených branek z čehož vyplývá i nejlepší brankový rozdíl. Částečně se na tom podíleli i někteří hráči z áčkového týmu dorostenců, za což jim děkujeme.

První ligové kolo (dvojzápas)

První dva zápasy jsme odehráli ve Zruči nad Sázavou a to 24. 9. 2016.
• V prvním zápase nám byl soupeřem tým ACEMA Sparta Praha C. V půlce první třetiny jsme se ujali vedení, na které soupeř ještě dokázal reagovat srovnáním. Avšak do konce prvního dějství jsme dokázali vstřelit ještě 2 branky. Ve druhé třetině jsme nadále navyšovali náš náskok, ale pak za stavu 6:1 dokázal soupeř vsítit ještě jeden gól. Po zbytek zápasu jsme měli zápas ve svých rukách a už jen zvyšovali svůj náskok. A tak po třetinách 3:1, 4:1, 3:0 se naši kluci mohli radovat z celkového vítězství 10:2.
• Po asi tří hodinové pauze, jsme nastoupili k zápasu proti FBC Pitbullové Kolín. Když jsme po první třetině opět vedli 3:1 vypadalo to na další hladké vítězství. Ve druhé třetině se hra trošku vyrovnala, a tak jsme dokázali vstřelit jen jeden gól a mnohdy i se štěstím žádný nedostat. Ve třetí třetině se šance vyrovnali úplně a na obou stranách byly 3 šance proměněny v gól. A tak po třetinách 3:1; 1:0; 3:3 jsme se i v druhém zápase radovali z vítězství, tentokrát 7:4.

Druhé ligové kolo (dvojzápas)

Zápasy číslo tři a čtyři jsme odehráli 9. 10. 2016 v Praze na Barrandově.
• K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Athletics Praha B, kteří si ze Zruče nad Sázavou stejně jako my odvezli plný počet bodů. Od začátku to bylo vyrovnané utkání, ale první gól jsme zaznamenali my. Po té jsme odmítli jet nájezd za faul a případnou početní výhodu, který byl posouzen velmi přísně. Chvíli na to jsme dostali už oprávněně možnost přesilové hry. Ta se nám bohužel vůbec nepovedla, protože místo navýšení našeho vedení jsme naší chybou soupeři nabídli srovnání na 1:1, čehož také využil. Ve druhé třetině byl tým Athletics úspěšnější v proměňování šancí a to i když jsme šancí měli více my. Dostal se do vedení o dvě branky, naštěstí se nám do přestávky podařilo snížit na rozdíl jedné branky. A tak jsme tuhle třetinu prohráli 1:2. Ve třetí třetině se nám podařilo srovnat stav na 3:3, pak ale soupeř odskočil opět na rozdíl dvou branek a na to už jsme zareagovali pouze snížením na konečných 4:5.
• Ve druhému utkání nám byl soupeřem tým FBC Kutná Hora. V tomhle zápase bylo už od začátku vidět, kdo bude tím aktivnějším a kdo bude chtít hrát. Už po devíti vteřinách jsme vstřelili první branku a během první třetiny jsme postupně přidali ještě další tři. Ve druhém dějství se nám podařilo vsítit dalších pět branek. Za stavu 9:0 se prosadil i soupeř, a tak o druhé přestávce bylo na časomíře skóre 9:1. V poslední třetině jsme opět dokázali vstřelit pět branek, občas i na úkor bránění, jelikož jsme dostali dvě branky. Poslední jsme dostali vteřinu před koncem a tímto gólem soupeřův hráč zkompletoval hattrick. Nutno říct že i my jsme jeden hattrick a málem i dva měli. Každopádně na konci utkání jsme se radovali z vítězství 14:3.

Třetí ligové kolo (dvojzápas)

Zatím poslední dva zápasy, zápasy číslo pět a šest, jsme odehráli v Mladé Boleslavi a to 22. 10. 2016.
• K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti FbK Olymp Praha Poseidon , kteří zatím neměli ani bod. V první třetině se nám podařilo dostat do vedení o 2 branky, na což ještě soupeř zvládl zareagovat snížením. Ale ještě do konce prvního dějství jsme si vzali dvou brankové vedení zpátky. Po zbytek zápasu jsme už jen zvyšovali náš náskok a občas i se štěstím už žádnou branku neobdrželi. A tak po třetinách 3:1; 3:0; 3:0 jsme se radovali z dalšího vítězství a to 9:1.
• K druhému zápasu jsme nastoupili proti domácímu týmu, Florbalová akademie MB-NBK, který si ráno poradil s naším přemožitelem z minulého kola, takže se dalo očekávat napínavé utkání. Plní odhodlání jsme vstoupili do utkání a již po minutě a půl jsme šli do vedení. I když šancí na obou stranách bylo mnoho, tak do konce třetiny se stav nezměnil. Ve druhé části byl průběh stejný, jen gól se nám podařilo vstřelit později. Třetí část probíhala stejně jako předchozí dvě. Byli jsme více na míčku, ale těch pár šancí co jsme měli jsme neproměnili, naštěstí díky především výbornému bránění jsme žádný neobdrželi. Čtyři minuty před koncem jsme nabídli soupeři možnost početní výhody a to rovnou na 5 minut. Avšak zhruba po minutě soupeř tuto nabídku odmítl faulem, který byl potrestán 2 minutovým vyloučením, a tak se zápas dohrával ve čtyřech na obou stranách. Což nám nakonec vyhovovalo více než klasický počet, jelikož se nám podařilo vstřelit ještě 2 branky. A na konci utkání jsme se tak radovali z výhry 4:0 a z prvního čistého konta pro našeho gólmana.