Na úvod v Pardubicích bez bodu!

K úvodnímu kolu Tipsport Superligy zajížděl mladý střešovický tým do Pardubic, kde ho čekali místní Sokolové.

Sokol Pardubice 5:4 Tatran Střešovice (1:0, 2:1,2:3)

Po tříměsíční letní přípravě korunované Champy Cupem ve Švýcarsku však Tatran na pardubických parketách dvakrát oslnivě nepůsobil. Do úvodního utkání nezasáhli vinou zranění Adam Štegl, Ondra Němeček ani Jan Svoboda.

V první třetině se hrál vyrovnaný florbal ve kvalitní atmosféře a hosté šli z hole Michala Janečka v 11.minutě do vedení. Ve zbytku třetiny se toho kromě vyloučení střešovického Svačinky příliš dramatického neodehrálo.

Druhá třetina již nabídla zajímavější podívanou, ale byli to opět domácí, kteří díky Janu Kourkovi překonali Tomáše Kafku v tatranské brance a zdvojnásobili tak svůj náskok. Po pěti minutách však s trochou štěstí snížil střešovický kanonýr Marek Beneš, a vypadalo to, že se Tatran nadechuje k náporu. Opak byl však pravdou, protože po pouhé minutě šli Sokolové po freestylovém pokusu dvougólového střelce Jana Kourka opět do vedení o dvě branky.

Na dostřel se hosté dostali ve třetí minutě třetí třetiny, kdy zužitkoval přesilovku po vyloučení pardubického Gregora nejmladší z bratrského tria Jakub Kolísko. Ani tentokrát však střešovičtí nedokázali svého soupeře dotáhnout a po třech minutách po nedůrazu na vlastní polovině inkasovali počtvrté. Naději však opět vykřesala povedená přesilová souhra, na jejímž konci byl v 54.minutě Marek Beneš. Tlak Střešovic sílil a byl korunován v 58. minutě, kdy na 4:4 srovnal pohotovou střelou Petr Brautferger. Tatran si ihned po vstřelené brance vzal oddechový čas a bezprostředně po vhazování se pustil do vysokého presinku s cílem vstřelit vítěznou branku v základní hrací době. Toho však využili hosté a rychlým brejkem, který nedokázala střešovická obrana zachytit, zvýšili na konečných 5:4.

Statistiky utkání prozatím v rozpisu zápasů

Komentář trenéra hostí Luďka Beneše: Po ospalém úvodu utkání jsme se skvěle vrátili do hry, bohužel proti výborně motivovanému soupeři se nepodařilo vyrovnání udržet až do konce. Výborná divácká kulisa a skvěle pořadatelsky zvládnuté utkání. Děkujeme!

Komentář trenéra domácích Milana Koubka: Pochvala všem klukům za výborný týmový a bojovný výkon. Dnes opravdu rozhodlo, že jsme chtěli vyhrát více. Jsem rád, že nám ve hře fungují věci, na které se zaměřujeme. Dnes si užijeme výhru nad Tatranem, protože se nad ním nevyhrává každý den, ale od zítra se budeme plně soustředit na další krůčky, které jsme si před sezonou stanovili.

Tři body tak zůstávají v Pardubicích a střešovičtí mladíci se vrací s prázdnou. Máme tu však dobrou zprávu pro všechny střešovické příznivce. Na náš elitní tým se můžeme těšit již v sobotu 16.9., kdy v rámci druhého kola Tipsport Superligy vyzve v domácím prostředí STODOLA Arény Střešovice nováčka v nejvyšší soutěži Florbal Ústí nad Labem.