Junioři a ženy postupují do semifinále play-off!

Mnohem těžší než vyhrávat v sérii play-off je potvrdit matchball. Své o tom ví už i junioři Tatranu. Ti v utkání, ve kterém měli matchball, sice vyhráli první třetinu, Boleslav si ale málem vynutila další zápas. Ženy o víkendu hladce proklouzly do semifinále.

Prvních dvacet minut bylo pro juniory poměrně v klidu. Tatranští první část ovládli poměrem 5:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že se utkání mělo zkomplikovat. České přísloví ale praví: "Neříkej hop, dokud nepřeskočíš." 130 sekund před koncem duelu se Mladá Boleslav dostala do vedení - vedle neuvěřitelných 9:8. Za dalších devět sekund ale Střešovice vyrovnaly! A pak přidaly ještě jeden gól a skóre přetáhli na svoji stranu.

"Dneska jsme si vítězství úplně nezasloužili. Nemůžeme dělat takové školácké chyby, které by nás v semifinále hodně mrzely. Na konci jsme byli šťastnější týmem a jsem rád, že to kluci v hlavách ustáli. Díky soupeři za celou sérii, kde nám byli vyrovnaným týmem," zhodnotil trenér Jiří Jakoubek. I přes nemalé množství chyb svých svěřenců byl ale rád za postup. Ti momentálně nabírají síly do další části vyřazovacích bojů a čekají, kdo se stane jejich příštím soupeřem v cestě za titulem.

Technology Florbal MB - PSN Tatran Střešovice 9:10 (2:5; 4:3; 3:2)

Mnohem jednodušší sérii za sebou mají ženy. Ty poté, co loni neudržely extraligu žen a sestoupily mají letos ambice vybojovat zase nejvyšší ligu. A přestože nic nechceme zakřiknout, zatím se jim to daří (povinně zaťukat na dřevo)! Ve čtvrtfinále narazily na Tábor, který porazily 2:0 (celkové skóre 18:4) na zápasy a postoupily do semifinále.

"Jsem rád, že jsme postoupili v nejkratším možném termínu a můžeme se připravit na další kolo vyřazovacích bojů. Pozitivum této série je, že se do obou utkání dostaly všechny hráčky a tím mohly nabrat zkušenosti do dalších zápasů," rozplýval se trenér Miroslav Vybíral.

Únětická 12° Tatran Střešovice - 1. FbK Tábor 10:2 (2:1; 4:0; 4:1)| 1. čtvrtfinále

1. FbK Tábor - Únětická 12° Tatran Střešovice 2:8 (0:4; 1:2; 1:2)| 2. čtvrtfinále