Junioři C vstoupili do sezóny pravou nohou.

V sobotu 30.9. se začala letošní plavba sezónou i pro juniory C, kteří budou nastupovat ve 3.lize juniorů skupina A. Jejich cíle v této sezóně by neměly být při zemi, ba naopak. Jak ukázal první turnaj, mají na to se rvát o čelo tabulky.

Hned první zápasy zavedly naše juniorské "Céčkaře" mimo Prahu a to na Stochov, kde jim los postavil do cesty další dva pražské celky a to Vosy a rezervu Panthers. Kádr obsahující více jak polovinu dorostenců se s úvodními zápasy popasoval na výbornou a přivezl zpět do Střešovic plný počet bodů.

FBK Fatpipe Vosy Praha - Opencams Tatran Střešovice C     2:10 (0:3,2:1,0:6)

Střešovičtí nastoupili do utkání na dvě kompletní formace a jen 4 minuty potřebovali, aby se rozkoukali. Pak Kareis našel na středu Vrtišku a právě kapitán načal střelecký účet sezóny 2017/18. Druhou trefu si připsal střelou z pravého křídla předešlý asistent Kareis a tři vteřiny před sirénou se z před brankového prostoru prosadil Šroubek. Na úvod druhého dějství se střelou od půlky hřiště zapsal mezi střelce Lánský, to však Tatran na zbytek třetiny uspalo a jeho hráči předvedli nejslabší pasáž dnešních zápasů, která je stála dvě obdržené branky. Do poslední části nastoupil úplně jiný Tatran. Vosy neměli ani vteřinu času na rozehrávku, jelikož napadání tatraňáků bylo takřka bezchybné a své ovoce přineslo ve 27.minutě, kdy se postupně trefili Knotek, Kareis a Šroubek. Posledně jmenovaný o pár minut později zkompletoval hattrick. Další soupeřův "námaz" pak nekompromisně uklidil do branky Navrátil. V závěru ještě vypresoval Eyem čtvrtý gól pro střelce zápasu Šroubka.

Branky a asistence: 5. Vrtiška(Kareis), 10. a 27. Kareis(Jareš 2), 12., 27., 31. a 32. Šroubek(Knotek 2, Eyem 2), 13. Lánský(Navrátil), 27. Knotek(Novotný) a 31. Navrátil

Vyloučení: 1:0

Bez využití

Opencams Tatran Střešovice C - Panthers Praha B     7:3 (2:1,2:1,3:1)

Vstup do druhého utkání juniorům Tatranu nevyšel a hned v první minutě nechali soupeře skórovat. To však nezanechalo na jejich psychice žádný šrám a to hlavně díky vyrovnání z hole Šroubka hned v následující minutě. Přesně takové tempo, které utkání nabralo v úvodu, se neslo i jeho dalším průběhem a nutno podotknout, že by se za něj nemohly stydět leckteré celky o ligu výše. Vedení na stranu Tatranu strhl Kareis opět ze své sniperské pozice od pravého mantinelu. Panthers se zmohli na odpověď v úvodu další třetiny, kdy jejich útočník využil odrazu od jinak skvěle chytajícího Tůmy v brance Střešovic. Reakce na sebe ale nenechala dlouho čekat. Matouš využil slabší chvilky brankáře soupeře, který propustil jeho nahození od půlky na přední tyč. Odskočení o dva zásahy přinesla přesilovka po faulu na Eyema. Knotek se nejlépe zorientoval v brankovišti a našel si místo pro dorážku. Pátý gól, již v posledním dějství, přidal parádní střelou z pozice obránce Navrátil. Využil tak i druhou přesilovku Tatranu. Pak se branky dočkal i Jareš, který v obou zápasech předvedl neskutečné penzum černé práce a odebíral soupeřům balónek za balónkem. Mimochodem to byla parádní souhra celé formace. Novotný posunul po pravém mantinelu na Kareise, ten zadovkou mezi beky našel rozběhlého Vrtišku a celou akci uklidil pod víko právě Jareš. Následoval timeout soupeře a jeho snížení. Poslední šanci Pantherům dal svým vyloučením Knotek, ale i formace na oslabení zapracovala na jedničku a tak Navrátil pečetil na konečných a zasloužených 7:3 pro Tatran.

Branky a asistence: 2. Šroubek, 10. Kareis(Jareš), 18. Matouš(Šroubek), 23. Knotek(Navrátil), 26. a 35. Navrátil(Šroubek, Matouš) a 28. Jareš(Vrtiška)

Vyloučení: 1:2, 31. Knotek - 2min (blokování hokejky)

Využití: 2:0

Sestava: Tůma - Lánský, Novotný, Navrátil, Matouš, Vrtiška, Kareis, Jareš, Šroubek, Knotek a Eyem