FAMÓZNÍ TATRAN: Muži i ženy vedou ve svých sériích 1:0

Muži, stejně jako ženy, po prvním hracím dni vedou ve svých sériích 1:0 na zápasy. Zatímco muži vyhráli rozdílem třídy, ženy ve STODOLE sváděly tuhý boj až do konce.

Ženy v domácím prostředí čekala první ostrá zkouška v bojích o udržení mezi elitou v extralize žen. Ačkoliv byly Tatranky zpočátku méně aktivnějším týmem, díky trefě Daniely Reindlové šly do vedení. Ačkoliv v utkání nepadlo mnoho branek - celkem čtyři - došlo v zápase k prodloužení. Tým Miroslava Vybírala ani neskóroval, ani branku neobdržel, a tak vše muselo rozseknout až prodloužení. A v něm, v sedmé sérii, rozhodla Lucie Chaloupková.

Ženy tak po prvním hracím dni vedou ve své sérii nad Židenicemi 1:0, další zápas je na programu již v neděli 11. března a opět před domácím publikem.

Špatně si nevedli ani muži v Ostravě proti Vítkovicím. Ve druhé minutě prostřelil Lukáše Součka Mikuláš Komárek a domácím florbalistům náhle zamrzl úsměv na rtech. Postupně si Benešovci vytvořili pohodlný náskok 5:1 a do posledního dějství tak šli s klidem na florbalkách. Přestože vstřelili ještě tři góly, na výsledku se až tak moc neměli: tým Luďka Beneše, stejně jako tým Miroslava Vybírala u žen, si bere z prvního utkání bod a v sérii se ujímá vedení 1:0