VÍC NEŽ JEN FLORBAL

středa 13.9.2017

EXTRALIGOVÝ NÁVRAT: Tatranky vyzvou v sobotu Židenice!

Již tuto sezónu se na domácí palubovce představí i ženy! Ty se po jednoleté odmlce vrací zpět do extraligy žen, kam bezesporu patří. A jak se schodují trenér Vybíral a Reindlová, tým by rád zabojoval o play-off, hlavně se ale chtějí vyhnout play-down.

Je to tady! Konečně se svého startu sezóny dočkají i extraligové ženy. Když po sezóně 2015/2016 spadly do první ligy žen, nebylo jisté, jestli se jim v nejbližší době podaří vrátit zpět na výsluní. Ony to ale dokázaly. V následující sezóně vévodily druhé nejvyšší lize žen a zajistily si vstupenku zpět mezi florbalovou elitu. 

Ještě před startem ročníku 2017/2018 si tým Miroslava Vybírala střihl turnaj na Slovensku, odkud si střešovický celek přivezl zlaté medaile. A právě tento turnaj by měl být dobrým odrazovým můstkem do nové sezóny. "Na tomto turnaji jsem si chtěl vyzkoušet hráčky do blížící se sezóny," přiznává Vybíral. A s jejich nasazením a předvedenou hrou mohl být nad míru spokojený, vždyť jeho svěřenkyně se do historie mladičkého turnaje zapsaly coby vítězky. Tímto výkonem se ne každý může pochlubit. 

Hned v prvním kole Tatranky narazí na K1 Florbal Židenice a Daniela Reindlová pevně věří, že toto utkání pro její tým dopadne dobře. "Bude to první zápas, takže si myslím, že menší nervozita bude na obou stranách, ale pokud budeme hrát s klidnou hlavou a plnit trenérovy pokyny, výhra by měla být naše," věří. Sotva skončí utkání žen, bude ve STODOLE následovat duel mužů s Ústím. Reindlová tak doufá v podporu fanoušků v ochozech. "Moc se na fanoušky a atmosféru těším. Po roce se vracíme do extraligy, tak by je to mohlo nabudit a mohla by z toho být opravdu bouřlivá atmosféra, která by nám určitě pomohla k prvním bodům po návratu," zakončuje. 

Únětická 12° Tatran Střešovice - K1 Florbal Židenice| sobota 16.9. od 15:00| STODOLA Aréna

 
Naši partneři