Cenných 6 bodů z Vyškova pro tatranské "vozmeny"

O uplynulém víkendu se odehrálo třetí kolo florbalové extraligy vozíčkářů, ve kterém nás čekala porce 4 zápasů. Díky absenci pilíře naší základní sestavy Zdeňka Krupičky, který je v současné době na marodce kvůli zlomenému žebru, nás čekala nelehká práce.

Herní víkend pro nás začal těžkým zápasem proti polským Wheel Wolf Sosnowiec. V zápase jsme se dlouho drželi na dostřel, ale herní převaha vlků nás nepouštěla do vyložených šancí. Po třetinách 0:1 a 0:2 jsme ve třetí části hru otevřeli a nakonec z toho resultoval výsledek 1:4 pro polský tým.

V neděli ráno jsme skočili do zápasu, který byl reprízou loňského finále. Rychlý florbal a mírná převaha budějovických Štírů, se brankově projevila až ve třetí třetině. Po našich menších chybách v obranné fázi se Štíři dostali do jednogólového vedení a donutili nás hrát více na riziko. V posledních minutách jsme si dokázali vytvořit pár příležitostí, ale budějovický gól z brejku zápas rozhodl a my opět vyšli bodově na prázdno. Výsledek vyzněl 2:0 pro Štíry.

Málo fyzických sil, 0 bodů na kontě a Ostrava s Brnem před námi. To nebyla situace, v které jsme se chtěli nacházet. Zápas s Ostravou se vyvíjel podobně jako ten se Štíry. Po dvou třetinách 0:0, ale naše zlepšená hra dávala naději na bodový zisk. V půlce třetí třetiny po hezké kombinaci Jana Hamáka a Zuzany Přibilové na levé straně se ke střele dostal Tomáš Pek a z pomyslného mezikruží se nemýlil. Očekávaný nápor hráčů Ostravy se nekonal a tak jsme akci ještě jednou zopakovali, 2:0. Ke konci nahodil Martin Němec balónek před branku a Zuzana Přibilová ho šikovnou tečí poslala do brány potřetí.

Výhra na nás zapůsobila jako živá voda a do zápasu s Brnem jsme vlétli jako uragán. První třetinu jsme vyhráli 3-0 a zápas pevně drželi ve vlastních rukou. Brno stačilo skóre do konce zápasu zkrášlit na konečných 3-2 pro Tatran a my tak mohli slavit.

6 bodů ze čtyř zápasů nás drží v horních patrech tabulky a stále máme vše pevně ve vlastních rukou.