VÍC NEŽ JEN FLORBAL

pondělí 4.9.2017

#jonaSWE: "Tatraňák v Hässelby"

Díky spolupráci mezi Hässelby SK IBK a Tatranem Střešovice, která vznikla na loňských Floorball Open Camps, vysíláme prvního hráče na půlroční hráčskou / studijní stáž do země tří korunek! Je jím junior JONÁŠ KŮRA. Podívejte se, co pro vás ve spolupráci s ním chystáme!

Od konce srpna do začátku února - tedy přesně 160 dní stráví střešovický junior Jonáš Kůra v klubu pyšnící se jednou z největších mládežnických akademiích v celé florbalové Skandinávii - v Hässelby SK IBK.

Jonáš bude bydlet u rodiny Aronssonových, skrze které je celá spolupráce domluvena. Rodina se do kontaktu s Tatranem dostala přihlášením všech svých tří synů na Floorball Open Camps 2016. Jak Jonáš zatím vidí svůj pobyt? "Zítra to bude týden od mého příjezdu a zatím jsem nenašel nic, co by mi chybělo. Rodina bydlí na periferii Stockholmu, do města jede metro tak 20-30 minut, což je moc příjemné. Rodina má tři kluky, nejstaršímu je 15 a dalším dvěma je vždy o 2 roky méně. Mají krásný velký dům s výhledem na moře, v domě mám oddělenou část, kde mám vlastní pokoj a koupelnu. Navíc je ve vedlejším pokoji domácí posilovna a taková hrací místnost, pingpongový stůl, playstation, atd. Je to tu super, skvěle se o mě starají a výborně vaří!" Jonáš už mimo zabydlení stihl i své první švédské florbalové zápasy: "Hned v pátek (dva dny po mém příjezdu) jsme odjeli do Orebro, kde se konal turnaj pro týmy z nejvyšší švédské juniorské soutěže. Protože Hasselby staví úplně nový tým do sezony, tak se to bralo jako první akce nového cyklu a hlavním účelem bylo sehrát se. Turnaj jsme si skvěle užili a měli jsme šanci poměřit síly s týmy z nejvyšší soutěže. Navíc jsem sledoval, jaký je rozdíl mezi českou a švédskou soutěží a musím říci, že je poměrně velký."

Strávit půl roku ve Švédsku je pro Jonáše obrovská příležitost, jak se posunout nejen florbalově, ale i lidsky. To vnímá i Jonáš, který má od své švédské mise velká očekávání: "Chci se zlepšit individuálně, a pomoci týmu k lepším výsledkům. Navíc bych rád nasál švédskou atmosféru a poznal, jaká je švédská mentalita lidí, kteří se pohybují ve sportu." Naše redakce vás samozřejmě nechce ošidit o to, jak vypadá život "švédského florbalisty", a tak vám ve spolupráci s Jonášem a rodinou Aronssonových nabídneme pravidelná okénka formou fotek na instagramu, či krátkých videí na facebooku a youtube Tatranu. Všechny Jonášovy příspěvky budeme označovat novým hashtagem: 

#JonaSWE

No a protože víme, že o Jonáše byl historicky vždy velký zájem, neváhejte, a pište nám zprávou na oficiální facebookový profil Tatranu otázky, které chcete Jonášovi položit. V nejbližším švédském videu vám je všechny rád zodpoví!

Sledujte tatranské sociální sítě, a dozvíte se, jaké to je hrát florbal ve Švédsku! A kdo ví, třeba budete jednou na Jonášově místě právě vy!  

 
Naši partneři